5 Втори трик за Мекотели



Черупки на морски школки и полжави. Телото на мекотелите е покриено со еднослоен епител, богат со жлездени клетки кои лачат лигава материја.

За повеќе информации, погледајте ги Условите на употреба.

Главоногите (видове октоподи), които принадлежат към мекотелите, се ловят предимно с примамки за риби, харпуни или закачени ръчни линии от куки.

Кюретаж. Кюретажът е процес, използван за отстраняване на тъкан.

Избягвайте споделянето на плувни принадлежности и екипировка.

Пресните морски дарове са много деликатни и трябва да се приготвят в деня на покупката им, ако е възможно. Но ето как могат да бъдат съхранени:

Тялото придобива зелен цвят и организма придобива способността да добива мекотели енергия от фотосинтеза.

Главоногите , най-напредналите мекотели, включват октоподи, калмари, сепия и наутилус.

Мекотелото обикновено не причинява белези, освен ако подутините не са подбрани или надраскани.

Моноплакофорите са дълбоководни мекотели, снабдени с черупки, подобни на шапки.

Начинът на живот на останалите три класа мекотели е значително по-разнообразен в групата, поради което е представен в подраздели по-долу.

Някои са хищници. Храносмилателната система е отворена. За пръв път се появяват слюнни жлези и черен дроб. Чрез тях храната се откъсва и раздробява по-лесно.

Мекотелите можеби се најтешката животинска група за просечниот човек да ги завитка рацете околу себе: оваа фамилија на безрбетници вклучува суштества кои се многу различни по изглед и однесување како полжави, школки и сипи.

Яйцата се излюпват в ларва на велигер - малки, свободно плуващи ларви - и метаморфозират в различни етапи, в зависимост от вида.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *